Duben 2018

Biatlonisté jak je neznáte

14. dubna 2018 v 9:00 | Bea
Ahoj, biatlonová sezóna 2017/18 před pár týdny v Ruském Ťumeni skončila.
Gratuluji vítězům velkých, ale i těch malých, křišťálových glóbů. Pokud byste chtěli nějaký článek ve stylu ohlédnutí za sezónou, dejte mi vědět ;-)
Dole pod článkem ještě najdete malý přehled biatlonistů, kteří v tomto roce ukončili kariéru ...
Nicméně dneska jsem si pro vás připravila článek, ve kterém jsem se snažila sepsat různé volnočasové aktivity všech možných biatlonistů, které mi neunikly na sociálních sítích nebo při bedlivém poslouchání komentátorů při závodech. Tak doufám, že se pobavíte :)
O vítězi velkého křišťálového glóbu, Martinu Fourcadovi, je známo, že krom cyklistiky má rád i windsurfing.
Naopak nejvetší hvězda ženského německého biatlonu, Laura Dahlmeierová miluje horskou turistiku. Pravidelně a s velkou vášní zdolává i ty nejstrmější skály!
Rakušan Dominik "Landi" Landertinger rád zvedá v posilovně težké váhy a libuje si v kulturistice. Právě zvedání těžkého závaží mu přineslo zranění. Byla mu operována meziobratlová ploténka a i kvůli rekonvalescenci musel polovinu uplynulé sezóny vynechat.
Italská závodnice Dorothea Wiererová relaxuje při nakupování.
Arnd Peiffer - I tento jedenatřicetiletý německý biatllonsita, zlatý medailista ze sprintu z letošních olympijských her v Pyeyongchangu, si podobně jako jeho rakouský kolega Dominik Landentinger rád krátí čas v posilovně.
Susan Dunklee. Usměvavá a sympatická američanka rádá trávi čas na zahrádce, kde pěstuje a sadí různé rostlinky a bylinky.
Fisnký mladík Tero Seppaelae se mimo biatlon věnuje i fotbalu, ale krom toho je to dokonce i vášnivý rybář! No není pochyb, Finsko k rybaření přímo vybízí.
Sympatický Slovinský reprezentant, původem z Chorvatska - Jakov Fak, si rád zajde do lesa na houby, protože se při této činnosti v přírodě krásně odreaguje a vyčistí si hlavu.
A konečně, naše biatlonoá legenda, Ole Einar Bjoernadalen, který ve svých čtyřiačtyřiceti letech před pár dny ukončil svou hvězdou kariéru uvádí jako své koníčky kola, lezení po skalách a motorky.
_______________________________________________________________________________________________________________
Bohužel v letošním roce ukončilo svou biatlonovu karéru mnoho sportovců. Krom už zmiňovaného Bjoerndalena je to i jeho krajan Emil Hegle Svendsen, který tak učinil ve svých jedenatřicetiletech. Emil má za sebou rovněž celou řadu úspěchů a byl jedním z největších rivalů Martina Fourcada, který také ve své kníce píše, že jejich vzájemná rivalita a soupeření skončí tehdy, až jeden z nich ukončí kariéru. Upřímně, nečekala jsem to tak brzy. Protože biatlon bez Svendsena? 😭😭😭 Miss you so much honey, wish you all the best. You'll be forever in our hearts. #supersvendsen
Dále to byla dvojice američanů Lowell Bailey a Tim Burke.
Francouzska a dlouholetá kamarádka Martina Fourcada, jedenatřicetiletá maminka Marie Dorin Habertová.
Náš Jarda Soukup. Kanaďanka Julia Ranson. A Polka Weronika Nowakowská (btw, pokud umíte polsky, rozhodně doporučiji sledovat ji na instagramu, dělá nejlepší instastory s jejím malámi syny,dvojčátky, Kacperem a Kubou)
Tak snad jsem na nikoho nezapomněla. Hodně štěstí v životě :) A děkujem za všechno ❤️️

Tak to je už pro dnešek všechno, děkuji za přečtení.
Vaše, tak trochu broken, Beátka (z odchodu Svendsena)